Tuesday, October 22, 2013

Isabel Marant for H&M

In a few days we, the commons, will also be able to buy some of the iconic pieces from this fashion designer. Exact date that we are looking forward to is November 14. From this time we will be able to buy this collection for men/ women and children, which she designed from her most famous designs only for H&M. You guys can´t imagine how happy I am, because every fashion fanatic should own a piece from Isabel. But actually my enthusiasm goes hand in hand with the fear, if we will be able (I mean in Slovakia) to choose from something ????... Let´s hope for it.
As I have already mentioned, this fashion event is comming soon, and so each fashion website and blog starts to publish some photos from this collection, which was for H&M photographed by Karim Sadli. A big role were playing well-known models: Alek Wek, Daria Werbowy, Devon Aoki, Malgosia Bela, Milla Jovovich, Sam Rollinson and Saskia de Brau.
For more photos visit our facebook page (here).

Už o pár dní si budeme môcť aj my, obyčajní smrteľníci, zadovážiť ikonické kúsky od tejto návrhárky. Presne 14.novembra sa môžeme tešiť na dámsku/pánsku a detskú kolekciu,  ktorú táto dizajnérka navrhla zo svojich najslávnejších modelov pre H&M. Naozaj si neviete predstaviť ako sa asi teším, pretože nejaký kúsok od Isabel by mal vlastniť každý módny fanatik. No moje nadšenie ide ruka v ruke s obavou, či vôbec u nás (myslím tým Slovensko) si budeme môcť z čoho vyberať????... Treba dúfať.
Ako som už spomínala, táto módna udalosť je tu  onedlho, a tak pomaly všetky módne stránky a blogy začínajú uverejňovať fotky z tejto kolekcie, ktorú pre H&M nafotil Karim Sadli. Pred objektív sa postavili známe modelky: Alek Wek, Daria Werbowy, Devon Aoki, Malgosia Bela, Milla Jovovich, Sam Rollinson and Saskia de Brau. 
 Viac fotiek nájdete na našej facebookovej stránke (tu).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...