Sunday, January 12, 2014

It´s Golden Globes Time...once again!!!


As we have already informed the "Awards season" was successfully launched and after the People´s Choice Awards it´s Golden Globes´ turn. We are extremely happy, because in the recent years it has been this awards, where we could have seen on the red carpet much more beautiful looks than at the Oscars. The only exception are the fashion - Met Ball...

As in the past years, we are going to stay awake the whole night also this year, so we can bring you the latest information about the winners. Even about the fashion!
Personally, I´m mostly looking forward to Jessica Alba, who has in recent years shined in everything, and to Jennifer Lawrence, too. And I hope, that this time she will desist from the corset dresses that she wore to Globes and also to Oscars (and many other events) last year... We think that whenever JLaw appears in something strapless, it´s a step aside.

However, while today´s Globes begin, we have chosen for you 10 looks from the last year, which we liked the most!Ako sme vás v stredu informovali "Awards season" bola úspešne zahájená a po People´s Choice sú na rade Zlaté Glóbusy. Nesmierne sa tešíme, pretože v posledných rokoch sú to práve tieto ocenenia, kde na červenom koberci vidíme viac krásnych lookov ako na Oscaroch. Výnimku tvoria len módne - Met Ball...
Tak ako po ostatné roky, aj tento máme v pláne prebdieť celú noc, aby sme vám priniesli najčerstvejšie informácie o víťazoch. Aj o tých módnych!
Osobne sa najviac teším na Jessicu Albu, ktorá v posledných rokoch doslova žiari  v čomkoľvek, a tiež na Jennifer Lawrence. A pevne dúfam, že tentokrát upustí od korzetových šiat, ktoré volila minulý rok na Glóbusy a aj na Oscary (ale aj iné podujatia)... Myslíme si, že vždy keď sa JLaw ukáže v niečom bez ramienok, tak je to krok vedľa.

Kým však dnešné Glóbusy začnú, vybrali sme pre vás 10 lookov z tých minuloročných, ktoré sa nám páčili najviac!

Emily Blunt in Michael Kors
Jessica Alba in Oscar de la Renta
Miranda Kerr in Zuhair Murad
 Amanda Sayfried in Givenchy
 Nicole Richie in Naeem Khan
Rosie Huntington Whiteley in Saint Laurent
Jessica Alba in Louis Vuitton
Barbara Palvin in Chanel
Amy Adams in Marchesa
  Michelle Dockery in Alexandre Vauthier

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...