Friday, January 17, 2014

VB´s Store in London

And it´s confirmed!! One of the breaking news for today is the very first designer Victoria Beckham´s store in London. The official opening date has not been confirmed yet, but it is known that it will be this autumn. This prestigious boutique located in London´s Dover Street will have three floors and it´s architect is Farshid Moussavi, who previously designed the Olympic Park in London.
So the fashion maniacs will finally found under one roof their favorite pieces from the collections Victoria Beckham, Victoria Victoria Beckham, but also denim collection and collection of eyewear and accessories. This information was brought by the website Vogue.co.uk, where you can find also statements of the designer regarding to this success.

A je to potvrdené!! Horúcou novinkou, ktorá sa práve dnes dostala do obehu, je prvý obchod dizajnérky Victorie Beckham v Londýne. Oficiálny dátum otvorenia ešte síce nie je známy, no už teraz je vieme, že to bude na jeseň tohto roku. Tento prestížny butik situovaný na londýnskej Dover Street bude mať až tri poschodia a architektom je Farshid Moussavi, ktorý v minulosti navrhol aj olympijský park v Londýne.
A tak fashion maniaci konečne pod jednou strechou nájdu svoje obľúbené kúsky z kolekcií Victoria Beckham, Victoria Victoria Beckham, ale aj denimovú kolekciu či kolekciu okuliarov a doplnkov. Túto informáciu priniesla webová stránka magazínu Vogue.co.uk, kde môžete nájsť aj vyjadrenia samotnej dizajnérky k tomuto jej úspechu.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...