Thursday, March 20, 2014

S/S2014 Must Have Trend #2: Crop Top


This trend´s been appearing at the fashion shows for some time now, but this year it´s reached the "TOP". For me it has become one of the most favorite trends and I´ve purchased one piece already a year ago. Given that I live in Slovakia, I wasn´t surprised from the look of other people :)... So let´s just hope that this year it´ll become much more popular, or more people will be aware of it. It stands out the best with high-waisted skirts and a little bit longer cut. But feel free to choose shorts or trousers.
And so as in the previous articles, also this time we have for you inspiration from runways, but also from shops that are affordable for you.

Tento trend sa objavuje na prehliadkach už dlhší čas, no tento rok sa dostal medzi "TOPKU". Pre mňa sa stal jedným z najobľúbenejších trendom a jeden kúsok som si zaobstarala už pred rokom. Vzhľadom na to, že žijem na Slovensku, tak ma pohľady okoloidúcich ľudí veľmi neprekvapili :)... Zostáva len dúfať, že tento rok príde na chuť,alebo sa oboznámi s týmto trendom viac ľudí. Najlepšie vynikne so sukňami s vysokým pásom a trochu dlhším strihom. Ale kľudne môžete zvoliť aj šortky alebo nohavice.
A tak ako aj v predchádzajúcich článkoch, aj teraz prinášame inšpiráciu  z móla a aj z obchodov, stránok pre vás dostupných.


No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...