Sunday, March 23, 2014

S/S2014 Must Have Trend #3: Coloured Heels


 
Black and nude heels are a classic, that cannot (or should not) be missed in every woman´s wardrobe. But forget the classics, at least this season, and try something new. Something colourful, patterned ....but in any case something noticeable. If you are not that type, who likes to experiment, at least buy one pair in white. Even it is less eye-catching colour, it´s one of the hottest this season!
Also our (un)popular celebrities love this trend, so instead of looks from runway we have picked for you some inspiration from red carpet and "street".

Čierne a telové lodičky sú klasika, ktorá nemôže ( alebo by nemala) chýbať v šatníku každej ženy. Ale zabudnite na klasiku, aspoň túto sezónu, a vyskúšajte niečo nové. Niečo farebné, vzorové,... no v každom prípade niečo veľmi nápadné. Ak ste typ, ktorý nerád experimentuje, tak si aspoň zadovážte jeden pár v bielom. Je to síce menej nápadná farba, ale jedna z najžiadanejších tejto sezóny!
Tento trend si obľúbili aj naše (ne)milované celebrity, tak namiesto lookov z prehliadkového móla, sme pre vás tentokrát vybrali  inšpirácie z červeného koberca a z "ulice".
No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...