Monday, March 3, 2014

The 2014 OSCARS: The Best Red Carpet Moments...(for us)So regarding the Oscars once again, but the last time!!! We promise!
All day, basically since the night, we brought you the most interesting photos from the red carpet. We´ve added more than 200 photos to our album on FB! This year we could have seen interesting fashion creations, and so the overall impression is positive. And in fact it wasn´t easy to choose the best. Finally, we have selected the top 12 looks, which we memorized very quickly and we couldn´t get out of our heads! Or simply said, our "The Best of..." !!!

Tak k Oscarom ešte raz a naposledy!!! Sľubujeme!
Celý deň, v podstate už od noci, sme vám prinášali to najzaujímavejšie z červeného koberca.  Do albumu na FB sme pridali cez 200 fotiek! Tento rok sme mohli vidieť zaujímavé módne kreácie, a tak celkový dojem je v podstate pozitívny. A skutočne nebolo veľmi ľahké vybrať to najlepšie. Nakoniec sme ale vybrali 12 najlepších lookov, ktoré sa nám do pamäti vryli veľmi rýchlo a nie a nie ich dostať z hlavy! Alebo jednoducho povedané, naše  "The Best of..." !!!

Please note that this is only our opinion, we don´t expect that everyone will agree with us, and we don´t claim that only this was the best. The order is purely random!

Upozorňujeme ešte raz, že sa jedná o náš názor, nečakáme, že sa všetci s ním stotožníte a netvrdíme, že len toto jediné bolo najlepšie. Poradie je čisto náhodne!

Rosie Huntington Whiteley in Cushnie et Ochs Pre-Fall.
Selena Gomez in Emilio Pucci.
Lupita Nyong´o in Prada.
Kate Hudson in Atelier Versace.
Evan Rachel Wood in Elie Saab Couture.
Irina Shayk in Atelier Versace.
Allison Williams in Emilia Wickstead.
  Jaime King in Ulyana Sergeenko Couture.
 Camila Alves in Gabriela Cadena.
 Diane Kruger in Valentino Couture.
Charlize Theron in Dior Couture.
Sandra Bullock in Alexander McQueen.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...